SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii. Sławomir Cenckiewicz

ISBN: 9788360464748

Published: 2008

780 pages


Description

SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii.  by  Sławomir Cenckiewicz

SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii. by Sławomir Cenckiewicz
2008 | | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 780 pages | ISBN: 9788360464748 | 3.67 Mb

Książka dotyka jednego z najbardziej kontrowersyjnych tematów w najnowszej historii Polski – relacji między Lechem Wałęsą i komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. Autorzy, wykorzystując wszystkie dostępne źródła, podjęli próbę wyjaśnienia sprawyMoreKsiążka dotyka jednego z najbardziej kontrowersyjnych tematów w najnowszej historii Polski – relacji między Lechem Wałęsą i komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa.

Autorzy, wykorzystując wszystkie dostępne źródła, podjęli próbę wyjaśnienia sprawy tajnego współpracownika „Bolka”, także losów dokumentów SB dotyczących jego osoby. Publikacja ta, stanowiąc istotny przyczynek do poznania historii Lecha Wałęsy, nie aspiruje jednak do miana pełnej biografii tego polityka ani też opisania całokształtu działań SB wobec jego osoby.Autorzy wykonali ogromną pracę badawczą, zbierając i konfrontując tysiące źródeł rozmaitej proweniencji – nie tylko z materiałów operacyjnych SB (za niezwykle cenne uważam na przykład wprowadzenie do analiz fragmentów zapisów stenograficznych ze spotkań Lecha Wałęsy z załogami zakładów regionalnych struktur MKZ jesienią 1980 r.).

To przede wszystkim nadaje ich studium ciężar gatunkowy odpowiedni do rangi sprawy, którą badają.z recenzji dr. hab. Andrzeja Nowaka (profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego)Ta książka nie jest aktem oskarżenia młodego robotnika, który ongiś zdradził swoich kolegów i do dziś nie potrafi „stanąć w prawdzie”.

Ta książka w istocie jest aktem oskarżenia zakłamanych elit III RP, które – tworząc system odmowy wiedzy – przez lata nie pozwoliły Nobliście wyzwolić się z pułapek postkomunizmu.z recenzji dr. hab. Andrzeja Zybertowicza (profesora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii.":


weareourmedia.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us